8 grudnia 2013

Tort czekoladowy jako zapowiedź nowych przepisów


Tort czekoladowy na bezie migdałowej, z migdałową prażynką, konfiturą pomarańczowo-jabłkową z czerwonym pieprzem oraz musem czekoladowym.


 


Przydarzyła mi się przygoda. Wspaniała i inspirująca - choć zaplanowana. Szkolenie z tortu czekoladowego u Pani Bożeny Sikoń, w którym dopiero co miałam przyjemność uczestniczyć zmieniło moje podejście do tworzenia kompozycji smakowych, faktur i kształtów. Tort nie musi nam się kojarzyć z przekładanymi warstwami tego samego spodu (najczęściej biszkoptowego) warstwami masy, czy musu. Możemy kombinować z przeróżnymi warstwami ciasta, bezy, masy, musu, konfitur, owoców, nasączy... Wszystko jest kwestią wyobraźni!

Z głową pełna pomysłów powracam na bloga! Już za chwilę nowe przepisy, tymczasem zdjęcia toru, który zrobiłam na szkoleniu.
5 komentarzy:

 1. Wow ,jestem pod wrażeniem ,wspaniałe wnętrze i dekoracja!.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny tort! A ta dekoracja! Zdradź sekret jej wykonania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję dziewczyny.

  tu-tusia: dekoracja powstała na bazie temperowanej czekolady. Trzeba bardzo cienko rozsmarować warstwę czekolady najlepiej na zimnym marmurze i uformować fale na torcie. Nie jest to proste w wykonaniu, więc i ciężko opisać w kilku słowach. Można podpatrzeć filmy instruktarzowe w internecie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Łał, wygląda imponująco. Szalenie mi się podoba ta dekoracja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń